Aktualności Oferta Realizacje Dofinansowania Kontakt

Kontakt

MS Masterstick
ul. Rolna 17
61-491 Poznań

607 133 132

Napisz do nas

Dom wykonany w technologii Masterstick Passive

Opis wykonania domu wykonanego w standardzie Masterstick Passive. Dom usytułowany w okolicach Poznania.

Powierzchnia działki : 522 m2.
Powierzchnia mieszkalna domu : 162 m2.
Powierzchnia garażu : 30 m2.

Etap 0

Projektowanie

Każda budowa domu poprzedzona jest wykonaniem projektów wykonania różnego rodzaju. Poniżej przedstawiamy niektóre z projektów wykonanych na potrzeby budowy prezentowanego domu.

Etap 1

Działka przed karczowaniem

Po wstępnych oględzinach miejsca budowy okazało się, że teren na którym powstać ma dom jest bardzo gęsto zarośnięty. W takim wypadku pierwszym etapem jest usunięcie największych drzew w celu możliwości wykonania wstępnych odwiertów.

Odwierty

Kolejnym bardzo ważnym dla tego typu budowy etapem było wykonanie wstępnych odwiertów w celu stwierdzenia, czy dany teren nadaje się do postawienia tego typu budynku oraz czy potrzebne będą jakieś dodatkowe zabiegi. W tym celu wyspecjalizowana w tym kierunku maszyna wykonuje odwiert i podejmuje się odpowiednie dalsze kroki mające na celu przewidzenie najmniejszych przesunięć podłoża czy też ustalenie twardości gruntu.

Pomiary geodezyjne

Po wykonaniu odwiertów następuje wytyczenie granic budynku przez geodetę, który znaczy je palikami. Pomiar ten jest wstępnym pomiarem wg planów, jakie są przyjęte dla tego domu.

Przygotowanie terenu

Następnie wykonywane jest przygotowanie końcowe działki pod budowę. Usuwa się wszystkie zbędne pozostałości, które uniemożliwiają budowę.

Etap 2

Przygotowanie nawierzchni pod płytę fundamentową

Kolejnym etapem jest rozpoczęcie właściwej budowy. Po usunięciu już wszystkich zawadzających elementów z placu budowy następuje przygotowaniu gruntu pod położenie płyty fundamentowej. W tym celu wybierana jest odpowiednia ilość ziemi oraz podsypanie żwirem.

Wykonanie płyty

Po przygotowaniach czas na sam moment wykonania płyty. Pod warstwą żwiru ułożone zostają wszelkie potrzebne instalacje, na których kolejno kładzone będa kolejne warstwy wg schematu zamieszczonego poniżej. Całość jest bardzo szczelna oraz w pełni przystosowana do tego typu domu.

Przekrój fundamentu

Elementy fundamentu

 1. Grunt
 2. Kanalizacja
 3. Podsypka
 4. Geowłóknina
 5. XPS 270mm
 6. Mata ekranująca
 7. Instalacja grzewcza
 8. Zbrojenie
 9. Płyta betonowa

Pomiar płyty

Gdy fundament zostanie zalany i można po nim swobodnie chodzić wykonywany zostaje ostateczny pomiar wielkości płyty fundamentowej oraz sprawdzenie, czy wszystkie parametry przyjęte w projekcie oraz ustalone dla danego domu zostały zachowane.

Etap 3

Postawienie ścian budynku

Następnym etapem budowy jest właściwe stawianie ścian budynku. Dom wykonywany w tej technologii budowany jest z gotowych elementów, które wykonane zostają wcześniej na zamówienie. Ta technologia sprawia, że budowa domu jest tak szybka. Dodatkowo każda ściana przygotowana jest wg standardów dla domu pasywnego. Schemat ściany dla tego domu pokazany jest poniżej.

Przekrój ściany

Elementy ściany

 1. Warstwa zewnętrzna - klej, siatka, tynk mineralny
 2. Izolacja zewnętrzna
 3. Płyta konstrukcyjna
 4. Konstrukcja nośna budynku
 5. Izolacja w przekroju konstrukcji nośnej
 6. Izolacja wewnętrza - ścianka izolacyjna
 7. Folia paroizolacyjna

Położenie dachu

Gdy wszystkie ściany są już na swoim miejscu następuje budowa konstrukcji dachowej. Jest ona wykonana również z gotowych, wcześniej przygotowanych komponentów, które dla potrzeb domu zostały wykonane z najwyższej jakości produktów, zapewniających właściwą izolację. W tym konkretnym przypadku zamiast standardowej dachówki wykorzystano blachę dekarską. Schemat dachu oraz zdjęcia poniżej.

Przekrój dachu

Elementy dachu

 1. Płyta konstrukcyjna
 2. Izolacja krokwi
 3. Folia paroizolacyjna
 4. Krokiew dachowa
 5. Izolacja zewnętrzna
 6. Łata/Kontrłata
 7. Pokrycie dachowe

Montaż stolarki okiennej i drzwi

Kiedy całość konstrukcji budynku jest już na swoim miejscu wykonywany jest montaż okien oraz drzwi zewnętrznych w celu zamknięcia budynku. Jako, że nasza firma zajmuje się także dystrybucją okien, drzwi oraz parapetów, wszystkie te komponenty zostają zaprojektowane i wyliczone przez naszych specjalistów. Wszystkie te elementy spełniają założone w projekcie parametry dla domów pasywnych.

Wykończenie zewnętrzne budynku

Ostatnim etapem budowy domu jest tynkowanie oraz podbitka dachu wraz z wprowadzeniem ostatnich poprawek.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Czytaj więcej